Rodzaje masaży

Masaż jest to jeden z najstarszych i najlepszych zabiegów leczniczych odkąd istnieje człowiek, starał się on w ten sposób sobie pomóc na obolałe ciało początkowo je tylko głaskając i uciskając, w miarę upływu czasu używając wonnych ziół i olejków wmasowując je i badając  kiedy i w jakich momentach pomaga a w jakich szkodzi. Tego typu zabiegi rozsławiono stosując je przede wszystkim u sportowców ze starożytnego Egiptu, Grecji mające sprawić aby byli mocniejsi i wytrzymalsi w czasie trwających igrzysk.

W dzisiejszych czasach masaż nadal ułatwia nasze życie. A oto różne rodzaje masaży, które wywodzą się z pierwowzoru:

Masaż leczniczy dzieli się na:

 • Masaż klasyczny - inaczej zwany szwedzkim
 • Masaż Relaksacyjny z olejkami eterycznymi
  Jedną z odmian masażu relaksacyjnego jest masaż "Bodywork".
 • Masaż ujędrniający, antycellulitowy, regenerujący i wspomagający odchudzanie
  Masaż bańką chińska, uznawany obecnie za jedną z najlepszych metod usuwania cellulitu, pod wpływem wytworzonego podciśnienia (próżni). Wykonuje się go na udach, pośladkach i brzuchu, gdzie najwięcej pojawia się nierówno rozmieszczonego tłuszczu w tkance podskórnej popularnie zwanej "skórką pomarańczy". Masaż bańką chińską sprawia że komórki tłuszczowe są równomiernie rozprowadzone.
 • Masaż Sportowy dla Aktywnych Ruchowo
 • Masaż izometryczny
  Masaż wspomagający regenerację i odbudowę mięśni Stosowany jest w stanach po częściowym unieruchomieniu kończyn, tam gdzie nastąpił  częściowy zanik lub osłabienie mięśnia, najczęściej po urazach, złamaniach lub  w dłuższej rekonwalescencji z powodu innych schorzeń.
Copyright © 2012  adam.kosciukiewicz.eu